Programma | Koop Tickets Video Impressie 2018

27 Juni – 7 Juli 2019

Beste muziek-
liefhebbers

Afgelopen juli organiseerde ik een vierdaagse proefeditie van het Blaricum Muziekfestival (9 concerten, een masterclass viool met Prof. Boris Kuschnir en een unieke Stradivariustentoonstelling) die – gelukkig – een succes was en erg leuk om te doen!

Het feit dat het zo’n succes was en het feit dat veel mensen enthousiast werden over het idee van een high-end muziekfestival in Blaricum deed mij besluiten om door te gaan en de eerste ‘full size’ editie te organiseren. Deze zal nu plaatsvinden van donderdag 27 juni tot en met zondag 7 juli 2019.

Dit jaar zijn er 20 fantastische concerten in de twee prachtige kerken die Blaricum rijk is, we hebben ons eigen Blaricum Music Festival Orchestra bestaande uit …

Lees verder

Festival Programma 2019

Openingsconcert Blaricum Music Festival 2019

20.00 uur
Blaricum Music Festival Orchestra

  • Mathieu Herzog, dirigent
  • Augustin Dumay, viool

Programma

  • Johannes Brahms
    Viool Concerto in D, Op. 77
  • Antonín Dvořák
    Symphony no.8 in G, Op. 88

Koop kaarten

Master Recital 1

18.00
Augustin Dumay, viool
Christia Hudzyi, piano

Programma

  • Robert Schumann
    3 Romances voor viool en piano, Op. 94
  • Guillaume Lekeu
    Sonate voor viool en piano in G minor

  • Richard Strauss
    Sonate voor viool en piano in E-flat major, Op. 18

Master Recital 2

21.00
Konstantin Lifschitz, piano

Programma

  • Johann Sebastian Bach
    Preludes

  • Johann Sebastian Bach
    Goldberg Variations, BWV 988

Master Recital 3

Sat 29th June - 18.00
Kirill Troussov, viool
Alexandra Troussova, piano

Programma

  • Johannes Brahms – Scherzo in C minor
  • Ludwig van Beethoven – Sonate voor viool en piano in E-flat major, Op. 12 No.
  • Tomaso Antonio Vitali – Chaconne in G minor (arr. David)

  • Johannes Brahms – Sonate voor viool en piano No. 3 in D minor, Op. 108
  • Piotr Ilyich Tchaikovsky – Méditation, Op. 42
  • Piotr Ilyich Tchaikovsky – Valse Scherzo in C major, Op. 34

Symphony Concert 2

21.00
Blaricum Music Festival Orchestra
Mathieu Herzog, dirigent
Andrei Ioniță, cello

Programma

  • Ludwig van Beethoven
    Egmont Overture, Op. 84
  • Joseph Haydn
    Cello Concerto in C major, Hob.VIIb:1

  • Wolfgang Amadeus Mozart
    Symphony No. 41 in C major, K. 551 ‘Jupiter’

Young Masters Concert 1

15.00
Ziyu He, viool

Programma

  • Johann Sebastian Bach
    Partita No. 2 in D minor, BWV 1004

  • Béla Bartók
    Sonate voor solo viool, Sz. 117
  • Niccolò Paganini
    Nel cor più non mi sento

Chamber Music Concert 1

20.00
Hagen Quartet

  • Lukas Hagen, viool
  • Rainer Schmidt, viool
  • Veronika Hagen, altviool
  • Clemens Hagen, cello

Programma

  • Franz Schubert
    String Quartet No. 13 in A minor, D 804 ‘Rosamunde

  • Franz Schubert
    String Quartet No. 14 D minor D 810 ‘Der Tod und das Mädchen’

Chamber Music Concert 2

18.00
Gringolts Quartet & Lawrence Power

  • Ilya Gringolts, viool
  • Anahit Kurtikyan, viooln
  • Silvia Simionescu, altviool
  • Claudius Herrmann, cello
  • Lawrence Power, altviool

Programma

  • Wolfgang Amadeus Mozart
    String Quartet No. 13 in D minor, K. 173
  • Dmitri Shostakovich
    String Quartet No. 4 in D major

  • Anonín Dvořák
    String Quintet No. 3 in E-flat major, Op. 97 ‘American’

Symphony Concert 3

21.00
Blaricum Music Festival Orchestra
Maxim Rysanov, dirigent/viool
Kirill Troussov, viool

Programma

  • Francis Poulenc
    Sinfonietta
  • Wolfgang Amadeus Mozart
    Sinfonia Concertante in E-flat major, K. 364

  • Ludwig van Beethoven
    Symphony No.1 in C major, Op. 21

Chamber Music Concert 3

18.00
Dmitri Makhtin, viool
Alexander Knyazev, cello
Klára Würtz, piano

Programma

  • Sergei Rachmaninov
    Trio élégiaque No. 1 in G minor
  • Dmitri Shostakovich
    Piano Trio No. 2 in E minor, Op. 67

  • Piotr Ilyich Tchaikovsky
    Piano Trio in A minor, Op. 50

Chamber Music Concert 4

21.00
Dmitry Sitkovetsky, viool
Maxim Rysanov, altviool
Dora Kokas, cello

Programma

  • Johann Sebastian Bach (arr. Sitkovetsky)
    15 Sinfonias for string trio

  • Johann Sebastian Bach (arr. Sitkovetsky)
    Goldberg Variations BWV 988

Master Recital 4

2:00pm - 3:00pm
Kyoko Takezawa, viool
Itamar Golan, piano

Programma

  • Ludwig van Beethoven
    Sonate voor viool en piano No. 10 in G major, Op. 96
  • César Franck
    Sonate voor viool en piano in A major

  • Ernest Bloch
    Baal Shem, B. 47
  • Camille Saint-Saëns
    Sonata for violin and piano No. 1 in D minor, Op. 75

Symphony Concert 4

21.00
Blaricum Music Festival Orchestra
Mathieu Herzog, dirigent
Konstantin Lifschitz, piano

Programma

  • Maurice Ravel
    Suite from Ma Mère l’Oye
  • Edvard Grieg
    Piano Concerto in A minor, Op. 16

  • Nikolai Rimsky-Korsakov
    Scheherazade, Op. 35

Young Masters Concert 2

18.00
Ye-Eun Choi, viool
Dmitry Shishkin, piano

Programma

  • Johann Sebastian Bach
    Sonate voor viool en piano in B minor, BWV 1014
  • Sergei Prokofiev
    Sonate voor viool en piano no. 1 in F minor

  • Wolfgang Amadeus Mozart
    Sonata for violin and piano in E-flat major, K. 302
  • Maurice Ravel
    Sonata for violin and piano No. 2 in G major

Symphony Concert 5

21.00
Blaricum Music Festival Orchestra
Mathieu Herzog, dirigent
Maya Fridman, cello
Helena Basilova, piano
Konstantyn Napolov, percussie

Programma

  • Wolfgang Amadeus Mozart
    Serenade No. 10 in B-flat major, K. 361 ‘Gran Partita’

  • David Lang
    Pierced for cello, piano, percussion and string orchestra
  • Antonín Dvořák
    Serenade for strings in E major, Op. 22

Chamber Music Concert 5

18.00
Daniel Rowland, viool
Yuval Gotlibovitsch, altviool
Maja Bogdanovic, cello
Natacha Kudritskaya, piano

Programma

  • Joseph Haydn
    Piano Trio in G major, Hob.XV:25, ‘Gypsy’
  • Béla Bartók
    Romanian Folk Dances, Sz. 56
  • Georges Enescu
    Sonata for violin and piano No. 3 in A minor, Op. 25

  • Fritz Kreisler
    La Gitana
  • Johannes Brahms
    Piano Quartet No. 1 in G minor, Op. 25

Something Else 1 - South am passion: Astor Piazzolla & Musical Friends.

21.00
Ensemble ReEnquentros

  • Eduardo Hubert, piano
  • Anton Martynov, viool
  • Lyda Chen Argerich, altviool
  • Jorge Bosso, cello
  • Marcelo Nisinman, bandoneon 

Programma

  • Astor Piazzolla – Histoire du Tango
  • Heitor Villa Lobos – Sexteto Místico
  • Alberto Ginastera – Pampeana No. 2

  • Jorge Bosso – Fantasia on a theme of Piazzolla
  • Carlos Gardel/Antonio Le Pera – El día que me quieras (arr. Bacalov)
  • Gardel/Lattes/Le Pera/Nisinman – Cuando tú no estas
  • Astor Piazzolla – Oblivion
  • Marcelo Nisinman – Hombre Tango
  • Eduardo Hubert – Martulango
  • Astor Piazzolla – Tres minutos con la realidad

Symphony Concert 6

18.00
Blaricum Music Festival Orchestra
Mathieu Herzog, dirigent
Kyoko Takezawa, viool

Programma

  • Johannes Brahms
    Academic Festival Ouverture, Op. 80
  • Max Bruch
    Violin Concerto No. 1 in G minor, Op. 26

  • Piotr Ilyich Tchaikovsky
    Symphony No. 5 in E minor, Op. 64

Something Else 2 – Gypsy Night

21.00
Roby Lakatos & Band

  • Roby Lakatos, viool
  • Jenö Lisztes, cimbalom
  • Others t.b.a.

Programma

  • tba